Buttony

Aktualności

Fatalna passa i dobre zakończenie

• autor: zenekt, 2012-11-21 17:01

Piłkarki Moravii rozegrały trzy kolejne mecze, z których aż dwa były zaległe. Oto ich krótkie streszczenie.

4 listopada na stadionie Moravii odbył się mecz pomiędzy dziewczętami z Morawicy i Sobolowa. Miejscowe niestety nie pokazały się w tym spotkaniu zbyt dobrze i uległy 1:0 przyjezdnym. Trzeba jednak zaznaczyć, iż sędzia uznał bardzo kontrowersyjną bramkę ponieważ zawodniczka Naprzodu znajdowała się na kilkumetrowym spalonym i obrona wraz z bramkarką Moravii będąc pewne, że za chwilę odgwizdany będzie spalony zwyczajnie nie interweniowały przy strzale przeciwniczki. Cóż… jest to nauczka na przyszłość by grać do gwizdka. Sędzia jest tylko człowiekiem i również się myli. Nie można mieć pretensji tylko do innych gdy na boisku nie pokazuje się zbyt wiele.

Kolejne spotkanie to wyjazdowy mecz we Wrząsowicach. Odbył się on 10 listopada. Pierwotnie spotkanie to miało być rozegrane 27 października lecz ze względu na opady śniegu zostało przełożone. Niestety gra piłkarek Moravii nie poprawiła się od meczu z Sobolowem a wręcz pogorszyła. Już w pierwszych minutach przyjezdne straciły dwie bramki i wiadomo było, iż ciężko im będzie powalczyć o dobry wynik. Co prawda Moravia doprowadziła do stanu 2:1 po bramce Magdaleny Pawlik lecz gospodynie do przerwy strzeliły jeszcze dwa gole i mecz był praktycznie przesądzony. Druga połowa to odrobinę lepsza gra Moravii. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa. Gospodynie strzeliły jeszcze dwie bramki a przyjezdne odpowiedziały trafieniem Dominiki Miszczyk. Wynik końcowy to 6:2 do Zielonki.

Ostatnie spotkanie w tej rundzie to mecz u siebie z beniaminkiem z Nowego Korczyna. Spotkanie odbyło się 18 listopada o godz. 12.00. Już pierwsze minuty pokazały faworyta tego meczu. W 3 minucie pierwszą bramkę dla Moravii strzeliła Kamila Safian. Nieustanne ataki Moravii kończyły się przeważnie niecelnymi, zbyt słabymi lub dobrze obronionymi przez bramkarkę strzałami. W 30 minucie spotkania Dominika Miszczyk zdecydowała się na strzał z ponad 30 metrów od bramki. Gooool! Niektórzy przecierali oczy ze zdziwienia. Piłka jednak wpadła „za kołnierz” bramkarki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa to jeszcze większa optyczna przewaga Moravii jednak piłkarki z Morawicy nie potrafiły udokumentować jej bramkami. Wynik 2:0 to niski wynik ponieważ piłkarki Wisły ani raz nie zagroziły bramce strzeżonej przez Milenę Zagnińską. Widać w głowach zawodniczek z Morawicy był już odpoczynek po ciężkiej rundzie.

Podsumowanie całej rundy ukaże się wkrótce.